Доценти кафедри педагогіки, української філології та журналістики Факультету гуманітарних та соціальних наук Лариса Макаренко та Ірина Глуховцева разом зі студентами спеціальності «Середня освіта. Українська мова та література» взяли участь у VІІІ Міжнародній науково-практичні конференції «Академічна культура дослідника в освітньому просторі: європейський та національний досвід». Захід відбувся на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.
У межах конференції відвідали майстерню науковця «Наукова доповідь: від зародження ідеї до публічного представлення результатів», яку презентувала кандидат педагогічних наук, доцент кафедри суспільних наук Національного університету оборони України, дослідниця ораторської діяльності та психології успіху, авторка ютуб-каналу «Риторика лідера» Ольга Красницька.
Тему «Академічна доброчесність: одна на всіх чи в кожного своя?» розкрила лекторка Оксана Заболотна, доктор педагогічних наук, професор кафедри іноземних мов Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, дослідниця War Child, президент Української асоціації дослідників освіти.

Гостьову лекцію «Міжнародні політики використання штучного інтелекту у вищій освіті» доповів кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, Голова ради молодих учених Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, співголова кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» НАПН України Кирил Котун. Під час лекції ознайомилися з ключовими підходами до формування ефективної політики застосування штучного інтелекту в закладах вищої освіти України на основі аналізу практик провідних зарубіжних університетів.


За результатами конференції учасники набули компетентності зі знань нормативно-правової бази, що регулює професійну діяльність, навчань на засадах академічної доброчесності та академічної культури. Також оволоділи здатністю застосовувати кращі освітні практики у професійній та науково-дослідній діяльності, генерувати нові ідеї, діяти соціально відповідально та свідомо.