Студенти та викладачі СНУ ім. В. Даля вийшли в поле

Агрокомпанія HarvEast організувала польову екскурсію на зрошувальні ділянки у Бориспільському районі для викладачів та студентів проекту «Агрокебети». Серед учасників були представники СНУ ім. В. Даля: в.о. декана Аграрного факультету Олексій ЦЮК; завідувач кафедри агрономії та землеустрою Сергій ХАЛІН; студенти Олексій КОВБАСА, Богдан ЦІВУН, Артем ГОРДІЙКО.

Зрошення – ключ до стабільних врожаїв. Українське землеробство завжди було пов’язане з ризиками, особливо через кліматичні зміни. Однак, як підкреслюють експерти, сучасні системи зрошення дозволяють мінімізувати ці ризики та забезпечити високі врожаї навіть у посушливі роки.

Студенти та викладачі СНУ ім. В. Даля вийшли в поле

Поки деякі вітчизняні аграрії ще вагаються, HarvEast вже активно впроваджує нову технологію. У 2025 році компанія розширила зрошувані площі, ввівши в експлуатацію додаткові 300 га з трьома дощувальними машинами Western. Загалом під поливом у HarvEast на Київщині тепер близько 900 га.

Директор київського активу HarvEast – ТОВ «Агро-Холдинг МС» Руслан МАЗУРЕНКО розповів про стратегічні плани холдингу щодо розвитку зрошення, про перспективи його в Україні та про нову ділянку, запущену холдингом цього року в с. Гора. Доповідач зазначив, що оснащували дощувальні машини обладнанням українського виробника Variant Agro Build. Він також поділився щодо структури посівних площ – в цьому році сіяли соняшник та кукурудзу. Відмітив, що агрокомпанія планує вивести із сівозміни близько 10% малопродуктивної землі, яка не приносить нам бенефітів, та акумулювати ресурси задля досягнення більших результатів по тих напрямках, де маємо найкращу експертизу. Цього року переважна більшість зрошувальних земель у Київській області відведена під вирощування насіннєвої кукурудзи – 82%. Ділянки гібридизації соняшника займають біля 15% поливних площ, 3% засіяні соєю.

Студенти та викладачі СНУ ім. В. Даля вийшли в поле

Студентів найбільше зацікавили можливості дощувальної сільськогосподарської техніки перетворення водного потоку в дощові краплі, направлення їх на певну відстань, рівномірність розподілу по всій площі поливу. Учасникам було продемонстровано в роботі віялову і струменеву дощувальну машини.

Для майбутніх агрономів ця екскурсія стала нагодою не просто подивитися, а «пощупати» технології. «Це набагато крутіше, ніж конспекти в аудиторії», – зізнався один із учасників.

Заступник декана аграрного факультету
Андрій ЛАЗОРЕНКО